Alates 1. aprillist, 2015, ei ole lubatud perearstil tervisetõendit väljastada enam paberkandjal.

Seaduse järgi: tervisetõendi taotlemisel perearst saadab tervisekontrolli tulemused e-tervise infosüsteemi, kust andmed jõuavad otse Maanteeameti liiklusregistrisse.

E-tervisetõendi taotlemiseks tuleb  eelnevalt täita tervisedeklaratsioon aadressil www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda perearsti poole.

Kui patsient ise ei valda arvutit, ei saa hakkama tervisedeklarstiooni täimisega, tuleks abi paluda lastelt või noorematelt inimestelt.Informatsiooni ja õpetust deklaratsiooni täitmiseks antakse ka digiloo kasutajatoe poolt, tel. 694 3943.

Deklaratsiooni täitmiseks, peab olema kehtiv ID kaart ja selle PIN1 ja PIN 2, mida allkirjastamisel ja sisse logimisel küsitakse.
Kui tervisedeklaratsioon on täitmata digi teel ja arst seda arvutist ei näe, siis on seda võimalik teha erandjuhtudel ka  perearsti või õe juures aga siis maksab tervisetõend 5 eurot rohkem, sest sellisel juhul on lisaks aja kulu, paberi ja tahma kulu ning tuleb kogu paberi töö krüpteerida digilukku, mis võtab mitu x rohkem aega. Autojuhi tervisetõend maksab 20 eurot.